Greška
Cernički krmokolj 2015. PDF Ispis E-mail
Autor HPD "Tomislav"
14. studenog 2015.
Admiror Gallery cannot create thumbnails in /home2/tp7tr7n3/public_html/plugins/content/AdmirorGallery/thumbs//2015/Krmokolj/
Check folder permmisions!
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.31

U subotu 24. listopada 2015. u prostorijama "Slavin doma" održan je XXXI. cernički krmokolj. Odaziv gostiju nadmašio je sva očekivanja i u zadnji tren tražila se stolica više što dokazuje da ova tradicionalna manifestacija ima svoje mjesto i opravdanje za postojanje.
Izvrsno sviranje TS "Satir" iz Davora podiglo je na plesni podij dobrodošle nam goste.

Pjevalo se i plesalo do ranih jutarnjih sati. Najveća nagrada marljivim članovima HPD "Tomislav" je to što su gosti zadovoljni otišli svojim domovima. Uvjereni smo da ćemo ih ugostiti i na XXXII. cerničkom krmokolju iduće godine.

Cernički krmokolj PDF Ispis E-mail
Autor Administrator
30. listopada 2012.

Večera i zabava - Cernički krmokolj - 25.10.2003. Cernički krmokolj tradicionalna je zabava u organizaciji HPD-a "Tomislav" kojom se otvara sezona svinjokolja u Cerniku. Kako je sve započelo?

Bližila se i 80. obljetnica HPD-a "Tomislav" i trebalo je priskrbiti dodatna financijska sredstva. Većina članova prihvatila je prijedlog Ivice Ograjšeka da se u jesen održi zabava na kojoj bi se posluživali domaći slavonski i cernički specijaliteti.

Zabava je nazvana "Cernički krmokolj" i prvi put je održana 29. listopada 1983. godine. Do danas je ostala tradicionalna i popularna cernička zabava. Dvorana se uredi tako da daje ugođaj starine, to je mala izložba etnografskih predmeta cerničkog kraja, a tamburice, ćupteti (kolači), krvavice, slavonske ljute kobasice, i sarma drže goste do jutarnjih sati.

Više...

Cernički krmokolj 2012. PDF Ispis E-mail
Autor Petar Piljić
30. listopada 2012.