110. obljetnica HPD "Tomislav" PDF Ispis E-mail
Autor Ksenija Lipičanin
03. svibnja 2015.

Hrvatsko pjevačko društvo "Tomislav" Cernik, svečanim koncertom održanim u Hrvatskom domu u Cerniku obilježilo je 2. svibnja 2015. 110. obljetnicu uspješnog rada i djelovanja. Brojne Cerničane u nazočnosti Hrvoja Žakića, predsjednika Općinskog vijeća, fra Josipa Vukoja, gvardijana Franjevačkog samostana u Cerniku, Reze Benković, ravnateljice OŠ Matija Gubec, te ostale ljubitelje tamburaške i glazbe pozdravio je predsjednik Društva Đuro Vuk.

Govoreći o radu istaknuo je kako godišnje održe do dvadesetpet nastupa u Cerniku i diljem Hrvatske.

"Održavamo tradicionalne susrete zborova i orkestara na nivou regije i šire. Poznati smo po tradicionalnoj kulturno i gastro-turističkoj manifestaciji Cernički krmokolj, koja će ove godine biti održana po 31. put. Pokrenuli smo i novu manifestaciju "Vrtna zabava" koja će se ove godine održati osmi puta. Posebno smo ponosni na naše prostorije Slavinog doma jer smo stvorili uvjete da nove generacije HPD "Tomislava " i dalje mogu uspješno raditi i djelovati. Zahvaljujući velikom razumijevanju Županije i Općine u tijeku su završni radovi i prenamjena dijela prostorija u liječničku ambulantu, izolacija fasade na radost i zadovoljstvo mještana.", kaže Đuro Vuk.

Nastupili su Mješoviti pjevački zbor, Veliki tamburaški orkestar, Juniorski tamburaški orkestar i Škola tambure pod vodstvom dirigenata Katarine Piljić, Dalibora Timarca i Marijana Paurića. Solisti: Karmen Szabo i Goran Vincetić.  Voditeljica: Sanja Bukvić.

110-godina-HPD-Tomislav-01
110-godina-HPD-Tomislav-02
110-godina-HPD-Tomislav-03
110-godina-HPD-Tomislav-04
110-godina-HPD-Tomislav-05
110-godina-HPD-Tomislav-06
110-godina-HPD-Tomislav-07
110-godina-HPD-Tomislav-08
110-godina-HPD-Tomislav-09
110-godina-HPD-Tomislav-10
110-godina-HPD-Tomislav-11
110-godina-HPD-Tomislav-12
110-godina-HPD-Tomislav-13
110-godina-HPD-Tomislav-14
110-godina-HPD-Tomislav-15
110-godina-HPD-Tomislav-16
110-godina-HPD-Tomislav-17
110-godina-HPD-Tomislav-18
start stop bwd fwd

Za deset godišnje djelovanje u Društvu diplomu su dobili: Vjekoslava Sporiš, Marija Štefanović, Ladislav Andrijanić, Stjepan Matijević, Veronika Terzić, Dominik Terzić, Vlado Jelinić, Helena Mihalić, Stanko Galik, Jelena Bivolčević, Zlatko Galik, Sandrino Krizmanić, Marin Andrašić, Ines Živković, Martin Galik, Dario Lucić, Domagoj Miljanović, Goran Vincetić, Florijan Štefanović, Stjepan Mihalić, Marina Mandušić, Marijan Paurić i Marijan Gašparović.

Za dvadeset godišnji rad u Društvu priznanje su dobili Katarina Novoselac, Mirjana Petrović, Suzana Szabo, Slobodanka Ostojić, Krunoslav Szabo, Željko Novoselac, Josip Vuk i Katarina Piljić.

Za trideset godina rada Ana Zec, Slava Vuk, Katarina Sokić- Zlata i Cecilija Šimić. Za četrdeset godina rada Mandica Janković, Željka Trusić, Višnja Brčić, Luka Zec, Dragutin Janković, Nikola Šimić i Vitomir Žakić. Za pedeset godina rada priznaje je uručeno Andriji Laziću, Dragici Andrašević, Mirjani Rosić, Đuri Vuku i Vladimiru Sokiću.

Zahvalnice su dobili i simpatizeri Društva koji pomažu njihov rad.

Fotoalbum: 110. obljetnica HPD "Tomislav"

IZVEDEN JE SLIJEDEĆI PROGRAM:

ŠKOLA TAMBURE
1. J. Andrić: UČITELJSKO KOLO
2. Narodna: MOMAČKO KOLO
3. Bunjevačka narodna / obr. B.Potočnik: DIVOJAČKO KOLO
4. Hrvatska narodna / obr. M. Paurić: ŠROTEŠ

JUNIORSKI ORKESTAR
5. Narodna: INSTRUMENTAL u A‐duru
6. Narodna: BUNJEVAČKA GRANA
7. Richard Rodgers: RUNOLIST
8. Narodna: STARI SPLITSKI PLESOVI