HPD "Tomislav" na smotri franjevačkih zborova PDF Ispis E-mail
Autor fra Ante Perković
01. lipnja 2014.

Na devetoj smotri franjevčkih zborova 31. svibnja 2014. u Vukovaru sudjelovao je i Mješoviti zbor HPD "Tomislav" iz Cernika. Kako je zbor vezan uz franjevački samostan, što pojedinačno kao vjernici, što u sudjelovanju u Bogoslužju kao zbor, rado su prihvaćeni u ovoj velikoj smotri od 26 zborova.

U dobro izvedenoj skladbi Bože Antolića "Zemlja zadrhta" značajno su i pridonijeli uspješnosti cijele smotre. Posebni je bio doživljaj kad su svi zborovi pjevali dijelove mise i ostale pjesme. Velika vukovarska crkva je zvonila molitvom i pjesmom.

Misu je predvodio p. Drago Bedeničić poslenik p. provincijala, uz koncelebraciju dvadesetak svećenika. Poslije objeda koji spremljen za sve sudionike posjetili smo "Memorijalno groblje" i crkvu "Gospe povratnika" u Borovu naselju (Vukovar II) te spomen sobu na Trpinjskoj cesti.