Susret pjesme i prijatelja 2014. PDF Ispis E-mail
20. svibnja 2014.

U subotu, 17. svibnja 2014. godine u Domu kulture  u Novoj Gradiški održana je 19. po redu tradicionalna Županijska smotra zborova u organizaciji HPD "Graničar". Sve izvođače i publiku pozdravio je novoizabrani predsjednik HPD "Graničar" g. Ivan Koren. Nazočne je pozdravio i gradonačelnik Nove Gradiške g. Željko Bigović i istakao značaj HPD "Graničar" i ove smotre za kulturu u Novoj Gradiški. Na Smotri su sudjelovali domaćini HPD "Graničar", Gradski zbor "Lipik" iz Lipika, HPD "Urbatar" iz Davora, HPD "Tomislav" iz Cernika, HPGD "Sloga" iz Pitomače i HPD "Davor" iz Slavonskog Broda.

Nažalost PZ KUU "Krista-Sladorana" iz Županje zbog obaveza članova u obrani od katastrofalnih poplava u županjskom kraju nije mogao doći na ovu Smotru. Suosjećamo s njima i svim stanovnicima županjske posavine. Program koncerta je bio raznovrstan i zanimljiv. Poslije koncerta nastavljeno je druženje u Vatrogasnom domu uz dobru večeru, pjesmu i ples. Zahvaljujemo i čestitamo domaćinima na velikom trudu i uspješnoj organizaciji Smotre.

Na Smotri smo izveli sljedeći program:

1. Šime Marović: HRVATSKA MISA - GOSPODINE
2. Emil Cossetto: VEČER RUŽA
3. Narodna iz Dalmacije: JESTE LI ČULI NOVO
4. Emil Cossetto: POSAVSKI DRMEŠ

Zborom je dirigirala Katarina Piljić.