Godišnja skupština HPD „Tomislav“ Cernik: 112 godina s glazbom PDF Ispis E-mail
Autor Sanja Bukvić
11. ožujka 2017.

Članovi Hrvatskog pjevačkog društva „Tomislav“ iz Cernika večeras su se okupili na godišnjoj, izvještajnoj skupštini društva. Bila je to prigoda za osvrt na sve učinjeno u protekloj godini te prezentaciju rada i aktivnosti u godini pred nama. Kako je istaknuo predsjednik „Tomislava“ Đuro Vuk, i u prošloj su godini ostvarili niz uspješnih nastupa diljem Hrvatske. Bila je to prigoda za promociju „Tomislava“, Cernika i njihova rada, a održali su i svoje tradicionalne manifestacije, nadaleko poznati „Cernički krmokolj“, vrtnu zabavu, Proljetni koncert, Susrete tamburaških orkestara…

I u godini pred nama planiraju niz nastupa i vrijedno gostovanje u Austriji. Posebno ih veseli rad s mladima u juniorskom i velikom tamburaškom orkestru te u školi tambure koja je osposobila nekoliko generacija mladih glazbenika.

Tu je i rad pjevačkog zbora koji čini stalna „konstanta“, već provjerenih snaga, ali bi im dobro došli i novi članovi, stoga ih pozivaju da im se svakako pridruže na njihovim probama utorkom i četvrtkom od 19,00 sati.

– Sretni smo što imamo vlastite prostorije, naš „Slavin dom“, svu potrebnu „infrastrukturu“ za pjevanje i druženje, stoga s radošću nastavljamo i dalje – kaže Vuk.

Pred Cerničanima je već sljedećeg tjedna novi izazov. Naime, Hrvatska radio televizija snimat će polusatnu dokumentarnu emisiju o Cerniku, udrugama i životu u ovom slavonskom mjestu, stoga će „Tomislavci“ svakako naći svoje mjesto i u ovom projektu.

Rad večerašnje skupštine pozdravili su i brojni gosti, članovi prijateljskih udruga, a skupština je, kao što to obično i biva, završena onim obveznim „trećim poluvremenom“, zajedničkim druženjem uz pjesmu, dobro iće i piće.

Svim „Tomislavcima“ i u godini pred nama, puno uspješnih nastupa i druženja želimo!