Greška
Proljetni koncert 2016. PDF Ispis E-mail
Autor Dubravka Kovačić/radiong.hr
26. travnja 2016.
Admiror Gallery cannot create thumbnails in /home2/tp7tr7n3/public_html/plugins/content/AdmirorGallery/thumbs//2016/Proljetni koncert/
Check folder permmisions!
Admiror Gallery: 3.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.31

Članovi Hrvatskog pjevačkog društva "Tomislav" iz Cernika 16. travnja održali su sada već tradicionalni “Proljetni koncert”. Društvo ima brojne poklonike koji su napunili dvoranu Hrvatskog doma Cernik te uživali uz obilje dobre glazbe. Svečanu večer upotpunili su nastupi mješovitog pjevačkog zbora, Velikog tamburaškog orkestra i Juniorskog tamburaškog orkestra pod dirigentskim palicama profesora Dalibora Timarca i Marijana Paurića.

Nastavak je ovo tradicije Društva koje svojim radom kulturno, umjetnički i duhovno obogaćuje cernički kraj. Iz njih su brojni koncertni nastupi, pa im iskustva ne nedostaje.

Prema riječima predsjednika Društva Đure Vuka, organizacija postoji još od davne 1905. godine. Godišnje broje preko dvadeset javnih nastupa, a predstavljaju se u nekoliko sekcija. Večerašnjem koncertu nazočio je i načelnik općine Cernik Nikola Jugović koji je pohvalio rad Društva. Načelnik je iznimno zadovoljan brojem mladih koji su se uključili u rad, a za problem iznosi tešku financijsku krizu, kojoj unatoč, Društvo uspješno djeluje.

Tajnica HPD-a "Tomislav" Višnja Brčić i dopredsjednik Vitomir Žakić svečano su uručili darove dosadašnjoj dugogodišnjoj dirigentici Društva Katarini Piljić koja je svoju palicu predala mlađem kolegi Daliboru Timarcu.